Jste zde

Domů

1.2.2011-S radostí můžeme oznámit ,že naše fenka Kira úspěšně zabřezla s Jimem/viz fotografie ,,krycí psi"/,porod očekáváme přibližně 3.-6.března a odběr v druhé polovině dubna.Zájemci si mohou zadat štěně na tel.774454600,558369012 nebo emailem jana.bojkova@seznam.cz.Štěňata je možné během odchovu navštívit a vybrat si.Těšíme se na vás.

Kira (Barunka) bude nakryta JIMem zřejmě na Silvestra 2011! Doufám, že tento zajímavý den potvrdí dobrou volbu dlouho očekávaného spojení. JIM je importem ze Švédska. Jeho matka Angličanka  pochází ze slavného rodu od světoznámého trenéra, závodníka a chovatele Dereka Scrimgeoura. Jeho otec je rodilý Švéd. Oba rodiče pracují u stáda s více než 900 ovcemi. Jim je sportovní, šlachovitý a nebojácný pes, současně trénovaný převážně na záchranářskou práci. Přesto dokázal bez dlouhé přípravy složit úspěšně pastevní zkoušku HWT, kde prokázal své vrozené schopnosti vodit stádo ovcí. Ve svém mladém věku (má pouze 2 roky) již splnil tyto zkoušky: ZZO, ZVOP, RH-E, HWT.

Štěňata budou mít předpoklad skvělých pracovních povah a budou vhodná jak k pasení, tak i na jiné sporty.

Vrh očekáváme v únoru, odběr plánujeme v dubnu 2012.

Jim je geneticky ,,normal"/tj.nemá vlohu pro tuto zdravotní vadu a nemůže jí přenést na potomstvo/:DNA CEA,MDR1,NCL,TNS.Jim je klinicky negativní:PRA,CEA,glaukom a má rtg DKK a DLK negativní.Jim má geneticky prověřenou vlohu pro hnědou barvu.

Jim a ovečkyJim Libhošť

 

ad