Jste zde

Domů

Archiv

27.7.-Mistrovství ČR ve farmářském stylu ČELINA-Trial 3-5.místo

Po odstavu štěňat a zranění Chatangy byl tento závod brán jako lehký trénink v začátku sezóny.

18.8.-Mistrovství ČR Rakousy-IHT3-5.místo/rozhodčí H.Ludwig-Germany/

Známé ,,divoké ovce" jsou pouze pro připravené a sebevědomé psy.Pěkný závod.Chatanga úspěšně zakončila. 

8.9.-Martínkovice IHT3-5.místo/rozhodčí Topinková/

4.-6.10.-Czech Open Krkonoše IHT3-/rozhodčí Barra O´Brian,Billy Ryan-Irsko/-6.místo

Největším přínosem letošní sezóny byl srovnatelný výkon s evropskými účastníky Czech Open.Z 20ti startujících byla polovina zahraničních a Chatanga se umístila po čtyřech startech na krásném 6.místě!!V ČR běhá tento nejtěžší trial pouze hrstka odvážlivců a ti si zde mohli porovnat své výkony s ,,Evropou":-)Posuzování rozhodčími z Irska proběhlo korektně a velmi přísně a bylo třešničkou na dortu letošní sezóny.

12.10.-Budišov IHT3-2.místo,VD

Poslední závod a velmi úspěšný trial 3 na krásné moravské farmě.

5fenek a 3 pejsci

Chatanga byla úspěšně nakryta importem ze Skotska Taffem.Jedná se o dlouhodobě promyšlené spojení s jediným cílem-spolehlivě pracující potomci s trialovou budoucností.Taff pochází z chovu slavného Dereka Scrimgeoura z čistě pracovní linie.Jeho otec Killiebrae Laddie ISDS 262753 se  navždy zapsal na světové příčky trialového sportu/youtube-World sheep trials 2011-Derek Scrimgeour and Killiebrae Laddie/a děda z matčinné strany je rovněž proslavený Ben ISDS 220939.Práci Taffa je možné dohledat na youtube-Taff and Serge van der Zweep/.Taffovy zdravotní testy jsou všechny negativní-DKK,DLK,OCD,CEA,PRA,Glaucom,DNA CEA,DNA CL,DNA MDR1,DNA TNS aj.Exteriér u pracovních psů je spíše druhořadý,přesto i zde Taff dosáhl nejvyšší kvality-3xCAC a 1xCACIB.

Chatanga je potomkem Sida Akersborga/www.magic-border.at/,pracovního psa-importa z Norska,který patří známé trial.mezinárodní rozhodčí a úspěšné závodnici  paní Marion Fuchs z Rakouska.Děda z její matčinné strany je Cid Akumulátor,proslavený na světovém poli záchranařiny a s mnoha vysokými pracovními tituly.Chatanga sama byla ve svých pouhých 2,5 letech stáří na 3.místě Mistrovství ČR v nejvyšší kategorii IHT3/mezinárodní trial v pasení ovcí/.

Letos závodím pouze s Chatangou/Čendou/,Kira po svém posledním vrhu odpočívá.

Výsledky jsou slibné:

Brenna -Polsko 28.7.2012-IHT 2-rozhodčí Horst Ludwig/Germany/-2.místo

Chatanga běžela své první,,dvojky" a s úspěchem.Prošla v klidu celý závod,první část s minimální ztrátou.

Martínkovice 5.8.2012-IHT 3- závody CACT-rozhodčí S.Sochorová-4.místo/splněný limit pro zkoušku IHT3/

Chatanga běžela své první,,trojky" ve věku 2 let a s úspěchem!Skončila na shedu s ,,lepivými ovcemi",ale outran,lift a fetch byl pouze se ztrátou po jednom bodu z každé části a  hlavně se mi líbil výborný klidný drive.Pro mě velký příslib do budoucna.Máme ale stále co trénovat.:-)

 Rakousy-11.8.2012-IHT 2 farmářská soutěž-84 bodů-rozhodčí p.Koško-3.místo/z 18ti účastníků je to dobrá bilance/

Chatanga šla v klidu,výborný outran,lift,fetch,klidný drive,klidné překážky.Celkem 84 bodů od pana Košky.Ztráta bodů za to,žejsem jednu ovci neposadila na zadek.Budu se asi nad sebou muset zamyslet.:-)

Libhošt-MISTROVSTVÍ ČR v IHT3-8.9.2012-84 bodů/maďarská rozhodčí Ágnes Pinter/-3.MÍSTO

                                                IHT3-9.9.2012-81 bodů/A.Pinter/-3.MÍSTO

Obě štěňata už bydlí u svých nových majitelů.

 

Nové fotografie vrhu CH jsou přidány do naší fotogalerie.

Termín porodu vychází cca na 20.6.2011, a štěňata budou k odběru za dalších 7-8 týdnů, tedy v polovině až koncem srpna.

Krycí pes: Blacksheep Taff, importovaný pes, narozen ve Skotsku a pochází z čistě pracovní linie. Taff je mladý pes s výborným rodokmenem, z chovu slavného Dereka Scrimgeour. Má silný pracovní instinkt, přátelskou povahu a nádherný exteriér.

Fena: Fathera Slezský hrádek, zbarvení blue merle, je využívána sportovně - dogfrisbee, dogtrekking, canicross a občas pase ovečky. Má velmi milou povahu, všechny zdravotní zkoušky má stejně jako Taff negativní.

Štěňátka tedy budou mít velký pracovní a sportovní potenciál, ale ani na výstavě by se neměla ztratit.

Barevně ve vrhu budou vycházet takto : 33% černobílých, 33% blue merle , 11% blue merle tricolor, 11% tricolor, ostatní barvy vyjímečně ( 5% red merle, 5% red merle tricolor atd.

Další informace rádi zodpovíme. e-mail: bojkova.martina(at)gmail(dot)com, tel.: 608 828 298

Dověděli jsme se radostnou zprávu o velkém úspěchu sestry Kiry-Bereniky Slezský hrádek. Získala 1.místo ve II.divizi na Otevřeném Mistrovství BCCZ v Brně a 4.místo Mistrovství ČR ve flayballe.Gratulujeme.

28.11.2009 byla Kira nakryta rakouským psem Akersborgem Sidem, který byl importovaný z Norska.

AKERSBORG SID, trikolor, nar. 2005, rakouský šampion krásy

Je krycí pes, vedený v FCI norské, rakouské a ISDS plemenné knize. Pro své pracovní, exteriérové a zdravotní kvality je žádán po celé Evropě a má ve svých 4 letech již 18 úspěšných vrhů. Nejen že je znám jako úspěšný mezinárodní trialista na soutěžích v pasení ovcí v nejtěžší kategorii 3.st, ale bonitaci splnil bez exteriérových vad a získal titul Rakouský šampion krásy. Jeho otec byl slavným Nordic Championships v trialu 3 aHD A, jeho matka byla taktéž úspěšnou trialistkou v kategorii 3.stupně a HD A.

Po zdravotní stránce má tento pes splněny snad všechny dostupné zdravotní testy a to s negativním výsledkem:CEA geneticky normal, CEA/PRA/KAT neg. v roce 2006, 2007, 2008, HD A, OCD, ED neg, TNS neg., CL neg.

Celý jeho výcvikový vývoj je krásně zaznamenán na několika videích,které dokumentují jeho práci již 1 roce stáří/Mistr Rakouska v kl.1/ až po Mezinárodní trial v kat.3./2x Vicemistr Rakouska v kat.3/. Podívejte se na magic-border !

Povahově se jedná o velmi nervově vyrovnaného psa,který již od mládí používá svoji hlavu a sebevědomí,pase nikoliv rychlým pohybem a tělem,ale očima a sám bez velkého ovlivňování udržuje svoji vzdálenost za ovcemi.

Štěňata, která mají pracovně úspěšné rodiče, se velmi hodí na JAKÉKOLIV DRUHY SPORTU!! Bez vyrovnaného charakteru by rodiče nemohli dosáhnout těch nejvyšších úspěchů.Po generace jsou v nich udržovány geny, které zajišťují touhu psa po pochvale od svého pána a po splnění přání svého pána.Tato vlastnost je staví na ty nejvyšší stupínky ve všech odvětvích sportu.

Štěňata se narodí koncem ledna a budou k odběru v polovině března. Je to nejvýhodnější předjarní období, kdy štěňata i budoucí majitelé mají do konce roku dostatek slunce a venkovního pobytu, který umožní zdravý vývoj psa i sportovní zábavu jeho pána.

Kira se na mistrovství republiky KPOP v kategorii mladých psů trial 1 umístila na 3. místě z 22 startujících. Rozhodčím byl pan M. Morgan z Irska.

Stránky

ad